◄
Jaki tajemniczy przedmiot można wydobyć z czarnego kapelusza i do czego on służy? Czy można przejść przez drzwi do krainy wyobraźni i co w niej znajdziemy?
Z powodu awarii instalacji wodnej i zalania pomieszczeń, Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu pozostaje nieczynna do odwołania.
Szanowni Państwo! Na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Filia w Cieklinie będą nieczynne dla czytelników w dniach 12 – 25 marca.
Mówiąc, słysząc słowo książki zazwyczaj wyobrażamy je sobie ustawione w równym rządku na półce lub otwarte na zapisanych stronicach, gotowe do czytania i oglądania.
W dniu 25.05.2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie X Międzygminnego Konkursu Fotograficznego pt. "1918 - ŚLADAMI TAMTYCH DNI".
„Gdy się ktoś zaczyta zawsze się czegoś nauczy albo zapomni o tym, co mu dolega albo zaśnie – w każdym razie wygra” - Henryk Sienkiewicz
W 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu otrzymała na zakup nowości wydawniczych dla bibliotek – kwotę dotacji: 6000 zł.
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie” kard. Stefan Wyszyński Czymże jest życie ludzkie jak nie historią zamkniętą w kamieniu.
Podziw dla prawdziwych młodych bohaterów, wzruszenie i łezka w oku a także szeroki uśmiech malowały się na twarzach dzieci, które wzięły udział w spotkaniu autorskim z Barbarą Gawryluk.
Istotą działalności biblioteki jest służenie możliwie jak najszerszemu gronu osób. Dlatego ciągle staramy się poszerzać swoją ofertę. W tym celu Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz jej Filia w Cieklinie wzięły udział w programie Instytutu Pamięci Narodowej.
Uroczyste oddanie do użytkowania boisk wielofunkcyjnych - Gmina Dębowiec W dniu 24 października 2024 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania 3 przyszkolnych boisk wielofunkcyjnych, znajdujących się przy:
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.